| Alkategória | 01. Húzórugóval |
|---|---|
| IND/RES | RES |
| Teljes csomag mennyiség | 8 |
| Egység | Szett (1) |
| Tömeg / egység | 3,09kg |
| Anyag | Horganyzott rugóhuzal |
| Hossz | 941mm |
| Szélesség | 40mm |
| Termékcsalád | a 023 |
| Belső átmérő | 40mm |
| Max. kábelátmérő | 2,4mm |
| Max. kapusúly | 89kg |
| Max. teljesítmény | Max. OPH = 2300mm |
| Külső átmérő | 48,5mm |
| Jelölés | TSC755-.... |
| Kereskedelmi megnevezés | Part of RSC-T system, 15.000 cycles, max extension 1050mm, max tension 83,8 kg, See TSC-spring matrix for exact kg |
| Műszaki leírás | Balancing the door weight. The spring is mounted inside the vertical track set RSCVT..Z. The spring is completely pre-assembled with lower connection bracket, spring-in-spring and with top bracket including pulley wheel. See manual and separate selection table. |